Kategorie

Ciągłość kuracji

Dostarczając mniejsze ilości kalorii – wiadomo – chudniemy! Ale niecierpliwi, gdy już pozbędą się tych kilku czy kilkunastu kilogramów nadwagi, przerywają kurację i zaczynają jeść aby „odjeść za wszystkie czasy”. A wtedy – o czym też już mimochodem wspominałam – zaczynają tyć wprost gwałtownie.

Odchudzający się zapominają, że po kuracji ich organizm nauczył się wykorzystywać doskonale wszystko, co otrzymywał, nic nie marnować i robi to dalej, czyli tyje w oczach.

Kuracji nie wolno przerywać, nie wołno wracać do złych nawyków żywieniowych. Trzeba zawsze, całe życie, dbać o racjonalne odżywianie dostosowane do naszych indywidualnych potrzeb.

Grubaskowi nie należy tłumaczyć, że jada za dużo, bo to może być nawet niezgodne z prawdą. Grubas może zawsze porównać swoje menu z menu innej osoby, np. sękatego chudzielca lub bardzo szczupłego sportowca, który jada wielokrotnie więcej. Ale grubaskowi trzeba wyliczyć (a najlepiej niech to sam zrobi), ile właśnie on w jego sytuacji życiowej, przy jego trybie życia itd. potrzebuje pożywienia, aby utrzymać sylwetkę w normalnej wadze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *