Kategorie

Czy koniecznie trzeba zawsze jeść chleb posmarowany jakimś tłuszczem?

Kromka białego chleba o wadze 25 g daje 65 kalorii jeśli ją posmarujemy grubiej, tzn. 12 g masła, wprowadzimy do organizmu 65+90 = 155 kalorii jeśli ją posmarujemy 5 gramami masła, otrzymamy 65+40 = 105 kalorii, a więc 50 kalorii zaoszczędzimy.

Podczas gdy 100 g masła daje 765 kalorii, to 100 g smalcu-930 kalorii, a 100 g margaryny – 780 kalorii (przeciętnie). Przypominamy przy tym, że tłuszcze zwierzęce (masło, smalec, słonina itp.) przyspieszają starość, jeśli są jadane w nadmiarze – fatalnie wpływają na naczynia krwionośne, a przez to i na cały krwioobieg. Jest to więc jeszcze jedna przyczyna, dla której naprawdę nie warto smarować grubo chleba lub bułki.

Druga rzecz – to urozmaicenie w jedzeniu. Czy koniecznie trzeba zawsze jeść chleb posmarowany jakimś tłuszczem? Tłuszcz jest dobry dla pracowników ciężko pracujących fizycznie, ale nie dla pracowników umysłowych i wszystkich tych, którzy prowadzą siedzący tryb życia. A tym bardziej dfa tych, którzy chcą wyszczu-pleć.

Jeśli normalnie zjadacie na śniadanie 2 bułki posmarowane dość grubo po przekrojeniu po obu stronach masłem, to już jest 90+90 = 180 kalorii z samego masła. Jeśli taką samą porcję zużyjecie do II śniadania i jeszcze raz do chleba na kolację, to ile będzie kalorii? – 180 -3 = 540 kalorii. To już poważna ilość. Jak tu schudnąć, zużywając na samo masło tyle kalorii dziennie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *