Kategorie

Dieta na cały tydzień – ciąg dalszy

Obiad: 200 g krótko duszonego, świeżego szpinaku, 150 g pieczonej – wątróbki cielęcej (nie panierowanej), dwa ziemniaki w mundurkach filiżanka nie słodzonej czarnej kawy.

Kolacja: szklanka jogurtu, sałatka przygotowana z różnych świeżych owoców, kawałek tostu, jajko na miękko i cienki plasterek chudej, surowej szynki.

PIĄTEK – Obiad: 200 g gotowanej ryby, porcja zielonej sałaty z sokiem cytrynowym, kawałek tostu, filiżanka nie słodzonej czarnej kawy.

Kolacja: omlet z dwóch jaj ze świeżą włoszczyzną, do tego sałatka z pomidorów przyprawiona tylko sokiem z cytryny i drobno siekaną cebulą przed spaniem można jeszcze zjeść jabłko.

Dalej do wyboru jak poprzednio. Główne posiłki poszczególnych dni tygodnia można, rozumie się, wymieniać, np. w poniedziałek zjeść to, co było przeznaczone na sobotą, i odwrotnie. Głównie chodzi o to, aby nie przekroczyć normy kalorycznej w okresie tygodnia.

Aby kuracja była skuteczna nie wolno spożywać nic dodatkowo! Trzeba zrezygnować ze słodyczy, ciastek, tortów, bitej śmietany, lodów śmietankowych, masła, oliwy i innych tłuszczów, smażonych ziemniaków, zawiesistych sosów i zup. Również trzeba zrezygnować, z alkoholu, soli i ostrych przypraww. Można wypić dziennie jedną do dwóch szklanek wody mineralnej lub wytrawnego wina. Gdy żołądek bardzo się dopomina, można między śniadaniem i obiadem schrupać dwie karotki lub zaspokoić głód jabłkiem albo filiżanką świeżej kwaszonej kapusty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *